„Czwartki ze zdrowiem i medycyną”
5 lutego 2019
Czy szczepienia powinny być obowiązkowe? Poznaj opinię eksperta, Pani Profesor Lidii Brydak.
6 lutego 2019

„Czwartki ze zdrowiem i medycyną”

„Szczepienia to dobrodziejstwo, które chroni nasze zdrowie i życie” – mówiła podczas spotkania z mieszkańcami profesor Lidia Brydak.

 

Fundacja „Misja Medyczna” zainaugurowała cykl spotkań „Czwartki ze zdrowiem i medycyną”. Pierwszym gościem była profesor Lidia Brydak, kierownik Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

Pani profesor, na otwartym spotkaniu z mieszkańcami, opowiadała o grypie. Jak się przed nią chronić, jak ważne są szczepienia, jakie mogą być powikłania po przebyciu tej choroby. Odpowiadała też na pytania mieszkańców.

Gościliśmy w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, a rozmowę poprowadził znany dziennikarz Radiowej Jedynki Roman Czejarek.

Podczas wizyty w Łodzi, Pani Profesor spotkała się nie tylko z mieszkańcami. Razem z Krzysztofem Suszek, Przewodniczącym Rady Fundacji „Misja Medyczna” gościła też mediach – w Radiu Łódź, Telewizji TOYA i TVP3.

Ideą „Czwartków ze zdrowiem i medycyną” jest cykl spotkań z osobistościami z dziedziny ochrony zdrowia. Kolejne wydarzenie odbędzie się w ostatni czwartek lutego (28.02), a tematem będzie nieustająca walka z dopalaczami – co możemy zrobić, by ją skutecznie wygrać. Gościem spotkania będzie Marek Posobkiewicz, niezwykła osobowość, były Główny Inspektor Sanitarny, znany także jako raper Gisu, bohater teledysku o zagrożeniach związanych z dopalaczami. Zapraszamy.