II Kongres Komunikacji w Ochronie Zdrowia
30 maja 2019
II Kongres Komunikacji w Ochronie Zdrowia – zapraszamy!
5 czerwca 2019

Fundacyjne „Czwartki ze zdrowiem i medycyną” wsparły młode Mamy!

Dziękujemy gościom i uczestnikom za kolejne spotkanie z cyklu „Czwartki ze zdrowiem i medycyną”. Wraz z profesorem Przemysławem Oszukowskim, specjalistą ginekologii i położnictwa oraz Jolantą Parafiniuk, specjalistką pielęgniarstwa położniczego, rozmawialiśmy o tym, jak Mamy mogą przygotować się do ciąży, porodu i karmienia piersią. Wydarzenie poprowadził Roman Czejarek, popularny dziennikarz Radiowej Jedynki.
Spotkanie zorganizowaliśmy podczas ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Jego celem jest propagowanie i wspieranie karmienia piersią. Rozmawialiśmy o tym, jak przygotować się do okresu ciąży (jakie badania przeprowadzić i kiedy? Czy zmienić nawyki żywieniowe? Czy zażywać suplementy?) i jak przygotować się do porodu. Dowiedzieliśmy się, jak wspierać kobietę przy karmieniu piersią.
„Czwartki ze zdrowiem i medycyną” organizuje Fundacja Misja Medyczna. Partnerem projektu jest Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, a patronem medialnym Rynek Zdrowia.
Celem cyklicznych wydarzeń jest propagowanie poprawnych nawyków zdrowotnych oraz dyskusja nad naszym stylem życia, wyzwaniami i zagrożeniami współczesnego świata. Cykliczne czwartkowe spotkania zakładają dyskusję na ważne tematy i mają być zachętą do zastanowienia nad naszymi postawami i wyborami. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w ostatni czwartek czerwca!

(jb)