„Czwartki Ze Zdrowiem I Medycyną”

„Szczepienia to dobrodziejstwo współczesnych społeczeństw” – zapraszamy na spotkanie z Panią Profesor Lidią Lidia Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

 

  • Szczyt zachorowań na grypę zwykle przypada między styczniem a marcem!

 

  • W ubiegłym sezonie zarejestrowano ponad 5 tys. podejrzeń i zachorowań na grypę. Zgonów było 48, a ich liczba jest niedoszacowana.

 

  • Wyszczepialność przeciw grypie jest w Polsce najniższa w Europie. A grypa ma też wymiar ekonomiczny!

 

Fundacja „Misja Medyczna” serdecznie zaprasza na spotkanie z Panią Profesor Lidią Brydak, która będzie gościem pierwszego z cyklu spotkań „Czwartki Ze Zdrowiem I Medycyną”. organizowanych przez Fundację.

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia, o godz. 17.00-18.30, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej, która jest partnerem spotkania.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne, w szczególności zapraszamy mieszkańców Łodzi i regionu, lekarzy, osoby związane z ochroną zdrowia, rodziców, a także wszystkich zainteresowanych tematem. Nie trzeba się zgłaszać, wystarczy przyjść 31 stycznia do Okręgowej Izby Lekarskiej (ul. Czerwona 3 w Łodzi).

Celem projektu Fundacji Misja Medyczna „Czwartki Ze Zdrowiem I Medycyną” jest propagowanie poprawnych nawyków zdrowotnych oraz dyskusja nad naszym stylem życia, wyzwaniami i zagrożeniami współczesnego świata. Czy dbamy o zdrowie, żyjemy bezpiecznie, pamiętamy o aktywności? Czy potrafimy odpoczywać? Spotkania zakładają także dyskusję na ważne, czasem kontrowersyjne tematy dotyczące ochrony zdrowia. Mają być zachętą do zastanowienia się nad naszymi postawami i wyborami.

Ideą „Czwartków Ze Zdrowiem I Medycyną” jest cykl spotkań z osobistościami z dziedziny ochrony zdrowia. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na ostatni czwartek lutego. Tematem będzie nieustająca walka z dopalaczami, co możemy zrobić, by ją skutecznie wygrać – a gościem spotkania będzie Pan Marek Posobkiewicz, niezwykła osobowość, były Główny Inspektor Sanitarny, znany także jako raper Gisu, bohater teledysku o zagrożeniach związanych z dopalaczami.