Ruch w ciąży, ruch podczas porodu
7 czerwca 2019
O komunikacji i relacjach między lekarzem a pacjentem…
14 czerwca 2019

Działo się! II Kongres Komunikacji w Ochronie Zdrowia

Za nami II edycja Kongresu Komunikacji w Ochronie Zdrowia. Ponad 20 znamienitych Prelegentów, najlepsi eksperci w Polsce w swoich dziedzinach, kilkanaście paneli dyskusyjnych i sześć ważnych ścieżek tematycznych – to wszystko sprawia, że jesteśmy usatysfakcjonowani i już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia.
Wspólnie z uczestnikami stworzyliśmy forum wymiany myśli i wielowątkowej dyskusji dotyczącej budowania wartościowych relacji w Systemie Ochrony Zdrowia. Główne hasło tegorocznego wydarzenia brzmiało: „Komunikowanie i budowanie skutecznych programów polityki zdrowotnej”. Bardzo ciekawe dyskusje panelowe wskazywały rozwiązania i dawały odpowiedź na pytania, dlaczego dzieje się tak, że są pieniądze na badania profilaktyczne, są organizatorzy badań, a nie ma kompletu chętnych pacjentów? Może badania trzeba inaczej budować, a może inaczej lub szerzej zapraszać na nie pacjentów? Kwestia dotarcia do potencjalnego mieszkańca, nawiązania z nim dialogu i budowy zaufania to temat, który w zasadzie towarzyszył wszystkim dyskusjom podczas Kongresu.
Do tematu komunikacji między lekarzem a pacjentem odniosła się także Fundacja Misja Medyczna (organizator Kongresu). Przedstawiła raport, który odpowiada na pytanie, czy studenci uczelni medycznych są uczeni komunikacji. Czy mają w programie nauczania przedmioty związane z komunikacją?
W sumie, podczas Kongresu, przeszliśmy przez sześć ścieżek tematycznych:
• Programy profilaktyczne
• Programy Antykryzysowe
• Narzędzia dla profesjonalistów
• Odpowiedzialni pacjenci
• Zarządzanie procesowe
• Wizerunek i komunikacja zawodów medycznych
Podczas Kongresu mieliśmy też zaszczyt posłuchać wyjątkowego gościa – Arcybiskupa Grzegorza Rysia, który opowiadała o dialogu, wadze komunikacji, czy po prostu o wadze podjęcia ludzkiej rozmowy. – Nie ma nic gorszego, niż zerwanie relacji – mówił.
Uczestnicy kongresu mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach.
Blok „Narzędzia dla profesjonalistów: prezentacja narzędzi do monitoringu mediów” poprowadził Marcin Szczupak, kierownik działu raportów medialnych PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, a „Zarządzanie kryzysowe – procedury jak pisać i jak wdrażać?” Prof. Dariusz Tworzydło, jeden z najlepszych specjalistów PR w Polsce!
Jeszcze raz dziękujemy za udział Uczestnikom oraz Prelegentom! Do zobaczenia!