Z miłości do aktywności
27 listopada 2017
Jak zdrowo jeść? – wywiad z dietetyczką mgr Magdaleną Kubik
26 stycznia 2018

Podsumowanie imprez Aktywność fizyczna cz. II

4 listopada zespół Fundacji Misji Medycznej towarzyszył 10-tym zawodom z cyklu Biegowe Grand Prix Kaszub 2017zorganizowanym przez Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Żukowie. Start i meta biegu miały miejsce na stadionie przy Parku Jeziorko. Trasa biegu liczyła 10 km, 5 km oraz milę. Eksperci współpracujący z Fundacją dbali o poprawę kondycji oraz dobre samopoczucie zawodników. Trener poprowadził dziesięciominutową rozgrzewkę przed biegiem, dzięki której nastąpiła poprawa efektywności zawodników. Fizjoterapeuta zaprezentował zestaw ćwiczeń, co przyczyniło się do poprawy techniki biegu a dietetyczka obliczała masę ciała, wskaźnik BMI.

5 listopada odbył się Bieg imienia rodziny Milewskich w Gniewkowie, który zakończył cykl imprez sportowych Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. W zawodach wystartowało blisko 320 biegaczy z całego regionu oraz 120 dzieci, które brały udział w II Biegu Charytatywnym Najmłodszych na Rynku w Gniewkowie. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10 kilometrową trasę prowadzącą z gniewkowskiego Rynku przez pobliskie lasy. Doświadczeni specjaliści współpracujący z fundacją rzetelnie dzielili się swoją wiedzą z zakresu fizjoterapii, dietetyki i treningu personalnego. Radosław Janczyk, sprawdzał ruchomość funkcjonalności kończyn dolnych pod kątem biegania. Trener prezentował jak należy się rozciągać mięśnie po bieganiu a dietetyk, Magdalena Kubik poszerzała wiedzę z zakresu zbilansowanej diety.

11 listopada Fundacja Misja Medyczna była obecna na XXVIII Biegi Niepodległości oraz II Marszu Nordic Walking, które odbyły się w Turku na stadionie 1000-lecia.Bieg ten zaklasyfikowany jest do Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. W biegu wzięło udział 1 129 biegaczy. Szkoleniowcy fundacji brali aktywny udział w promowaniu zdrowego trybu życia. Trener spisał się wzorowo podczas przeprowadzenia rozgrzewki dla zawodników. Fizjoterapeuta zalecał dobór obuwia sportowego z uwzględnieniem wad stóp, które jak powszechnie wiadomo wpływają na jakość i technikę biegania. Ogromny znaczenie dla osób aktywnych ma również prawidłowo dobrana dieta. W tym zakresie radziła Pani dietetyk, Agnieszka Walczak-Wiśniewska.

Druga część zespołu Fundacji towarzyszyła XXVII Biegom Niepodległości w Malborku zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 sportowców. Przy zabezpieczeniu trasy biegu pomagali żołnierze wraz z sanitariuszami. Zapewnili oni także pożywną wojskową grochówkę dla uczestników. Podczas tego wydarzenia sportowego również nie zabrakło naszych specjalistów, którzy zadbali o szerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych trenerowi udało się rozgrzać uczestników przed biegiem natomiast fizjoterapeuta Piotr Wolniak przestrzegał, że zmniejszona aktywność fizyczna, nadwaga i otyłość są skutkiem chorób kręgosłupa i wad postawy. Dziękujemy, za obecność i wzięcie udziału w akcji „z miłości do aktywności’ realizowanej przez Fundację Misję Medyczną wspólnie z Ministerstwem Zdrowia.